fale
14 آذر 1401 - 17:33

جلال‌زاده در دیدار با سفیر مسکو:سطح مبادلات اقتصادی ایران و روسیه به مرز ۴ میلیارد دلار رسیده است

رئیس کمیسیون امنیت ملی در دیدار با سفیر و معاونین سفارت ایران در مسکو ضمن ارزیابی روابط اقتصادی، فرهنگی و سیاسی میان دو کشور، گفت: سطح مبادلات اقتصادی ایران و روسیه به مرزبی سابقه ۴میلیارد دلار رسیده است.

به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم، وحید جلال زاده رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی جهت شرکت در نشست مجمع پارلمانی سازمان پیمان امنیت جمعی به روسیه سفر کرده است.

وی در بدو ورود به مسکو با استقبال کاظم جلالی سفیر کشورمان و آناتولی پسکاروف، رییس کمیته امنیت مجلس دومای روسیه روبه رو شد.

جلال زاده در اولین برنامه سفر خود، با سفیر و معاونین سفارت جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی مستقر در مسکو دیدار کرد و در این نشست به ارزیابی روابط اقتصادی، فرهنگی و سیاسی میان دو کشور و بررسی آن پرداخت.

وی در این خصوص گفت که «سطح مبادلات اقتصادی میان دو کشور در سال ٢� ٢٢ از رشد قابل توجهی برخوردار شده و به مرز بی‌سابقه چهار میلیارد دلار رسیده است و با توجه به نیازمندی‌های دو طرف در بسیاری از حوزه‌ها، ظرفیت‌های فراوانی برای پیشرفت روابط اقتصادی فراهم است.»

در ادامه این دیدار حاضرین ضمن بیان برخی از مسائل و مشکلات پیش روی دستگاه‌های اجرایی، اولویت‌های روابط میان دو کشور را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

گفتنی است؛ رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در این سفر ضمن سخنرانی در نشست مجمع پارلمانی سازمان پیمان امنیت جمعی، دیدارهای جداگانه با مقامات کشورهای حاضر و همچنین ملاقات با مقامات کشور میزبان از جمله معاون دوما، معاون رییس شورای فدراسیون، رییس گروه دوستی پارلمانی و رییس کمیته بین الملل دوما خواهد داشت.

جلال‌زاده در ادامه سفر خود به مسکو با رسانه‌های روسیه گفتگو خواهد کرد، همچنین نشست صمیمی با ایرانیان مقیم روسیه خواهد داشت و در مراسم روز دانشجو (16 آذر) به میزبانی انجمن اسلامی دانشجویان حضور پیدا می‌کند.

بر اساس این گزارش، نشست مجمع پارلمانی سازمان پیمان امنیت جمعی در مسکو با حضور نمایندگان کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی از جمله رؤسای پارلمان‌های کشورهای عضو، نمایندگان کشورهای مهمان و دبیرکل سازمان پیمان امنیت جمعی برگزار خواهد شد.

انتهای‌پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 898611