fale
14 آذر 1401 - 17:48

تولید مرغ در ایلام ۶ برابر می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی ایلام گفت: از جمله برنامه‌های سازمان افزایش ۲ برابری تعداد واحدهای مرغداری و افزایش تولید مرغ استان به ۶ برابر حد نیاز است و ایلام ظرفیت افزایش واحدهای مرغداری و تولید این ماده خوراکی پرتقاضا را دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، آذرنوش عموزاده اظهار داشت: هم‌اکنون مرغداری‌های استان سه برابر نیاز داخل استان مرغ تولید می‌کنند که افزایش 2 برابری این مقدار مد نظر سازمان جهاد کشاورزی است.

در خصوص مرغداری‌ها نیز گفت: هم اکنون مرغداری‌های استان سه برابر نیاز داخل استان مرغ تولید می‌کنند که افزایش 2 برابری این مقدار مد نظر سازمان جهاد کشاورزی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی ایلام همچنین از پیگیری‌ها برای ایجاد مجتمع‌های بزرگ صنعتی دامپروری و دامداری در استان خبر داد.

دامپروری صنعتی در قالب ایجاد مجتمع‌های بزرگ دامپروری و دامداری از سیاست های وزارت جهاد کشاورزی است.

وی افزود: این مجتمع‌های بزرگ صنعتی بهره‌وری تولید در حوزه دام را در استان افزایش می‌دهد و میزان ضرر و زیان نیز کاهش می‌یابد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی ایلام ادامه داد: در دامداری‌های کنونی که عمدتا به شیوه‌های سنتی و جزیره‌ای نگهداری می شوند اما در دامداری صنعتی، گله‌های دام سبک و سنگین در مجتمع‌های بزرگ با زیرساخت‌های متناسب پرورش می‌یابند.

عموزاده یادآور شد: در کنار این مجتمع‌های صنعتی، دامپروری سنتی نیز به منظور یک ظرفیت مناسب گردشگری کشاورزی، حفظ و نگهداری می‌شود تا مورد بازدید گردشگران علاقمند به زندگی‌های سنتی قرار بگیرد.

وی اضافه کرد: دامپروری صنعتی و مجتمع‌های بزرگ دامی دارای مزایایی چون کاهش هزینه‌های جاری و اتلاف انرژی برای دامداران این مجتمع‌هاست.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 898618